Novinky
Dobrý Anděl a nejlevnejsi-helium.cz

Naše společnost má mnoho společného s radostí, štěstím, oslavami a párty. Prostřednictvím našeho e-shopu dokážeme každou Vaši oslavu učinit veselejší, zábavnější a třeba i vykouzlit mnoho úsměvů.   Přestože život může být...

více
Balloon Time prémiová značka !

" Není všechno zlato co se třpití ", aneb 98% lahví s heliem "50 a 30", které nejsou od Balloon Time, tedy vyraběny firmou Worthington,  jsou napodobeniny z Číny, které...

více

Informace o heliu

Úvod Helium

Hélium, jež se řadí k technickým plynům, je po vodíku druhým nejlehčím plynným prvkem. Právě proto je i vhodným plynem k plnění nafukovacích balonků. Balonky lze naplnit také pouhým vzduchem. V minulosti se k plnění balonků používal i vodík.
 

Historie plynu do balonků

Nafukovací balonky lze samozřejmě plnit pouhým vzduchem. Má to ovšem jednu zásadní slabinu,balonky se totiž nevznášejí. I když v tomto případě balonek nelétá, může – podle své kvality – vydržet v nezměněném nafouknutém stavu až několik měsíců. 


Bezpečný plyn do balonků

Jako plyn do balonků se v současné době používá hélium, které je označováno jako netečný neboli inertní plyn. Hélium je tedy plynem bez zápachu, nehoří a nevybuchuje. Jako plyn do balonků je naprosto bezpečné. Za zmínku rovněž stojí fakt, že se hélium v současné době využívá také k plnění vzducholodí jako náhrada hořlavého vodíku.


Únik hélia

Co je pro balonky plněné héliem typické? Létají, a proto jsou oblíbené zvláště u dětí a mládeže. Balonky plněné héliem se vydrží vznášet obvykle do 24 hodin po nafouknutí hélium z balonku v závislosti na teplotě okolí unikne. Standardní doba, kdy se latexový balonek vznáší a létá je 6-10 hodin.

Čím je to způsobeno? Jelikož se hélium řadí k lehkým plynům, prostupně prostupuje pláštěm balonku, který je do jisté míry porézní, až z balonku úplně vyprchne (a přestane se tedy vznášet). Platí přitom nepřímá úměra. Čím je teplota okolí nižší, tím héliu v balonku déle vydrží.

Speciální plnicí soupravy

Pokud plánujete rodinnou či firemní párty, na níž byste chtěli mít létající balonky plněné héliem, můžete si pořídit přímo speciální plnicí soupravy Balloon Time. Nemusíte být zkušeným balonkářem z poutě, jejich používání zvládne každý.


Další využití hélia

Hélium není pouze plynem do balonků, využívá se i v jiných oblastech. Při hlubinném mořském potápění je hélium nosným plynem pro kyslík, využívá se také k usnadnění dýchání syntetických dýchacích směsí, jež užívají hlubinní potápěči při vědeckém výzkumu. Héliem jsou dále plněnymeteorologické balony a sondy. Nachází uplatnění rovněž v chemickém průmyslu, a to jako nosný plyn při analýze čistoty a složení chemických sloučenin plynovou chromatografií.

 

 

A po troše teorie, vzhůru na skvělou zábavu s heliem :)
Vaše nejlevnější helium www.nejlevnejsi-helium.cz

Jak nás nejlépe najdete ? Hledejte nás pod slovy Helium, Helium na párty, helium do balonku, helium s balonky, helium a balonky, párty, balónky, helium prodej, Balloon Time, Balloon Time helium,

 

Najdete nás všude protože my jsme NEJLEVNEJSI HELIUM na PARTY  www.nejlevnejsi-helium.cz

Copyright 2015 - 2020 © www.nejlevnejsi-helium.cz